Качки Блакитний Фаворит

Порода качок Блакитний Фаворит виведена на території пострадянського простору наприкінці 90-х років. Порода створювалася не цілеспрямовано, а просто як вдалий експеримент відбору серед Пекінських качок. Результат відбору привів до створення нової породи відмінними м’ясними і яєчними показниками. М’ясо дуже дієтичне і приємне на смак, скоростигла на відміну від своєї прародительки Пекінської качки.

Свою назву порода отримала із-за гарного кольору, в який пофарбовані пір’я – глибокого сірого кольору з красивим блакитним відливом. А друга частина назви говорить про те, що порода володіє багатим рядом позитивних якостей. Крім великої ваги та м’яса відмінної якості, радує також скоростиглість качок. Приміром, у віці 2-х місяців деякі особини набирають вагу до 4 кг! А в середньому близько 3-х кг. Це означає, що в цьому віці вони вже готові до забою, а це неабияка економія на кормах.

Дорослий качур може важити близько 5 кг, а качка — 4 кг. Качки Фаворити відрізняються непоганою несучостю, за рік вони можуть призвести до 150 яєць, вагою 85-90 р. Але квочки з качок ніякі, тому яйця потрібно підкладати до інших наседкам або скористатися інкубатором. Плодотворність яєць знаходиться на середньому рівні, а ось збереження молодняку відмінна. Новонароджені каченята хоч і невеликі, проте, володіють міцним імунітетом, тому рідко хворіють. Чим дорослішою стає качка породи Фаворит, тим краще стає виживання.

Качок породи Блакитний Фаворит можна відрізнити за міцним побудовою тіла і розвиненою м’язовою системою. Кожух довгий, спина широка, груди глибока. Шия не надто тонка, коротка. Середній розмір голова, маленькі очі. Дзьоб довгий і прямий. Кінцівки короткі, міцні. Забарвлення пера може бути найрізноманітнішим, від цього залежить і колір кінцівок і дзьоба.

Безліч різновидів Блакитного Фаворита розводять для домашнього вживання м’яса або в цілях масового продажу вирощують на птахофабриках.

Розглянемо детальніше деякі із різновидів. Самим популярним і найбільш відомим вважається Блакитний Фаворит. Серед них можна зустріти качок з більш насиченим жовтим кольором пера і більш світлим. Саме при схрещуванні цих двох качок різних відтінків виходить ціла палітра інших кольорів. Таким способом може вийти чорна, темно-сіра, блакитна або майже біла качка породи Фаворит. Всі вони також володіють високими продуктивними якостями і найчастіше зводяться випадково, особливо на невеликих господарських дворах. Величезний плюс полягає в тому, що качки не вибагливі, тому чудово приживаються на будь-якій місцевості.

Качки породи Блакитний Фаворит створювалися шляхом боргового процесу схрещування різних порід. У крові цих качок є домішка Пекінської, Башкирської і Чорної білогрудої качки. Від всіх 3-х порід Фаворити взяли тільки найкраще, тому у них практично немає вад. На спеціалізованих фермах і виробництвах можна зустріти Блакитного і Червоного Фаворитів, які однаковою мірою мають високі продуктивні показники.

Щоб випадково не піддатися сумніву справжні чи у вас Блакитні Фаворити, потрібно знати, що відтінки можуть бути самими різними, але на продуктивні якості це не вплине. Колір Фаворита залежить від того з якими особинами схрещували качок. Наприклад, якщо качка і селезень насиченого блакитного відтінку, то каченята можуть бути і світло-блакитними, темно-блакитними і навіть чорними. Чорних качок бажано не розводити в собі, оскільки блакитний колір вже не повернеться. Найкраще схрещувати качок різних колірних відтінків, тоді головна риса породи зберегтися. Качка буде виглядати привабливо, завдяки блакитного відтінку пера.

Напишите свой комментарий или поделитесь информацией с друзьями:
logo