Дерево груша – поради по догляду

груша дерево фото

фото дерева груші, поради садівнику початківцю по догляду та вирощуванні дерева груші

Дерево груша є популярним у садку. Плід груші цінують за її цікавий смак, неперевершений аромат та місткістю дієтичних властивостей.

На територіях де панує сильна зима, культивувати грушу досить складно. Тривалі та холодні зими, особливо на Сибірі, викликають у дерева підмерзання кори. Часто, морози провокують відмирання деяких частин гілок. Цвіт може відмерзнути при порівняно швидкій зміні температури повітря.

Догляд за грушею, цікаві секрети

Найкраще садити дерево грушу на місцях де є хороший повітряний дренаж. Взагалі не рекомендується садити це дерево у місцях, де немає стоку холодного повітря.

груша плодове дерево

догляд за плодовим деревом груші

Груша полюбляє чорнозем, каштанові землі, лісні сірі ґрунти. При посадці рекомендується використовувати органічні добрива. Варто звернути увагу і на те, що дорослі дерева краще розвиваються на добре освітленій території, а молоді – навпаки, краще розвиваються у тіні. Якщо на дворі довгий час жарко а повітря є сухим – молоде листя чорнітиме. Під час такого явища, спробуйте притемнити територію з деревцем, все минеться.

Груша досить вологолюбе дерево, впродовж літа потрібно слідкувати, щоб вона отримувала якомога більше вологи, особливо це стосується таких періодів як липень (у цей період груша найбільш інтенсивніше проявляє свій ріст) та серпень (коли спіють плоди). Поливають дерево грушу не сильно часто, проте, якщо уже поливати то дуже багато (один полив це приблизно біля 20-25 відер води). Коли на дворі суха та жарка погода, корисним для дерева буде оприскування водою.

Як посадити грушу – поради досвідчених садівників

 груша догляд та вирощування, посадка груші на земельній ділянці біля будинку

груша догляд та вирощування, посадка груші на земельній ділянці біля будинку

Найкраще саджати грушу весною. У свій перший-другий рік росту, саджанці груші досить слабо розвиваються, це пов’язано із тим, що коренева система молодого саджанця є не сильно розвинутою.  Молода груша, котру щойно посадили, зможе приносити плоди приблизно на 4-5 рік. Все буде залежати від розвитку та правильного догляду за саджанцем.

Часто трапляється так, що урожай просто витягує із дерева всі сили, після такого великого урожаю груші, вона може підмерзати у холодні пори року. Як правило, потрібно підкормити дерево азотним добривом, після цього, груша знову набиратиме сили.

Варто звернути увагу. Груша є самобесплодною і для нормального запилення цвіту, та великої кількості плодів потрібно посадити у садку мінімум 2 дерева.

Мітки: груша догляд та вирощування, посадка груші на земельній ділянці біля будинку, як посадити саджанець дерева на дачі, правильні поради садівнику початківцю.

logo