Як побудувати кролятник своїми руками, фото, схема

як побудувати кролятник своїми руками фото, креслення, схема, інструкція. Простий кролятник, як правильно побудувати своїми руками. Вольєр для утримання кролів вдома

як побудувати кролятник своїми руками фото, креслення, схема, інструкція. Простий кролятник, як правильно побудувати своїми руками. Вольєр для утримання кролів вдома

В один з весняних днів я вирішив почати розводити кроликів. Поїхав на ринок і купив кілька кроленят порід сірий і білий велетень. Постало відразу питання про те, де вони будуть жити.

Відразу вивчив корисну літературу і зупинив свій вибір на двоярусному кролятнику на чотири клітки. Розрахував розміри кліток і кількість необхідного матеріалу. Придбав металеві труби для каркаса, плоский і хвилястий шифер для стін і даху, дерев’яні дошки і оцинковану сітку з осередками від 16 до 25 мм для підлоги, металевий куточок і почав будувати кролятник своїми руками.

Будівництво кролятника тривало один тиждень. Спочатку за допомогою електрозварювального апарату зварив двох’ярусний каркас. Потім прикріпив плоский шифер на задню й бічні стіни кролятника. Підійшла черга до будівництва підлоги для кролятника. Для зручності обслуговування кроликів одну половину площі підлоги займали дошки, а іншу – сітка. Виділення кроликів провалюються крізь загратоване дно на піддон, який у міру забруднення виймаємо і очищаємо. На передній, фасадній стороні розташували 4 сітчасті і 4 шиферні дверцята. Довелося повозитися з навісами і шпінгалетами.

Між двома клітками на кожному ярусі зробили з сітки відсіки для сіна. Клітки встановлені на металевих стовпчиках висотою 70 см. Дах покрили хвилястим шифером. Всі металеві і дерев’яні деталі пофарбували олійною фарбою.

Виробників, самця і самку, утримуємо роздільно. В період окролу в клітку поміщаємо гніздовий ящик або встановлюємо перегородку з лазом, що ділить клітину навпіл, – з боку дерев’яної підлоги виходить гніздове відділення. Через півтора місяці кроленят відкидають від кролиці, відразу відокремлюючи самок від самців, по 4-6 голів на клітку.

Перебуваючи з раннього віку в одній клітці, кролики звикають один до одного і менше б’ються. Обов’язково проводимо вакцинацію. Годуємо кроликів різним зерном, комбікормом, сіном, овочами, завжди в клітці стоїть вода для пиття. З часом розширили поголів’я кроликів, побудували ще один двох’ярусний кролятник. Вже протягом двох років наша сім’я має на своєму столі смачне і поживне м’ясо з високими дієтичними якостями.

На замітку: Кролики відрізняються високою плодовитістю. Протягом року від приплоду однієї самки можна отримати до 35 хутряних шкурок і близько 100 кг м’яса.

Мітки: Як побудувати кролятник своїми руками фото, креслення, інструкція по будівництві вольєра для утримання кролів вдома, схема простиого кролятника, як правильно побудувати своїми руками домашный будинок для кролів, корисні поради бувалих дачників.

logo