Як правильно закласти фундамент для будинку

Збираєтеся будувати будинок самостійно? Не знаєте, як правильно закласти фундамент для дому? Ми допоможемо!

Найголовніше — врахуйте тип грунту, взнайте рівень грунтових вод, на скільки промерзає грунт, все це може покласти край всім починанням у закладенні будинки та споруди будинку в цілому. Використовуючи створений вами або куплений план споруди визначтеся де закладати майбутній фундамент під будинок, розмітьте область централізованої комунікації, всі кімнати, ванну кімнату, кухню.

Як правильно закладати фундамент будинку:

Як правильно закласти і вибрати фундамент під приватний будинок або дачу.

Як правильно закласти і вибрати фундамент під приватний будинок або дачу.

Фундамент — не тільки основа будинку, правильно закладений фундамент запобігає появі вологості в підвалі і зберігає цокольний поверх. Тепер розумієте, що краще продумати і відразу захистити фундамент від будь-яких вод — ґрунтових, талих або тривалих дощів. Прораб або спеціалізована фірма допоможе розрахувати кількість, тип і матеріал ізоляції для збереження довгострокової служби фундаменту.

Щоб тип фундаменту ідеально підійшов під будинок, проведіть інженерно-геологічний аналіз ділянки і відштовхуючись від результатів зможете зорієнтуватися з вибором матеріалу для побудови та розмітки стін.

Ідеальним фактором для зведення фундаменту завжди сприяє глибина промерзання грунту, котрий набагато менший рівня грунтових вод. На жаль, якщо ваша ділянка виняток — рекомендується знизити рівень грунтових вод, або ж опрацювати план вибору іншого фундаменту під забудову.

Можна розрізнити кілька типів грунту:

  • Скелясті грунти — найнадійніші зі списку, фундамент, як правило, зводиться відразу ж на ґрунті.
  • Глинисті грунти в зимовий період спучуються, а значить — потрібно закласти фундамент на весь рівень глибини промерзання грунту.
  • Хрящуваті грунти не розмиваються і не підлягають стисканню, що дозволяє будувати фундамент на глибину не більше 50 сантиметрів.
  • Піщані ґрунти під впливом навантаження просідають. Зводити фундамент рекомендується на глибину не менше 50-70 сантиметрів.

Тепер, вивчивши всі типи ґрунту, давайте вибирати тип спорудження фундаменту:

  • стовпчасті — найбільш дешевий і популярний вид;
  • стрічкові — краще всього підходять під будівництво будинку з широкими, важкими стінами.
logo